KÖPEKLERPomeranian boo kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

POMERANIAN KÖPEK IRKI

Pomeranian ırkı, pomeranya, pom veya ayıcık surat olarak da tanınan bir ırktır. Doğu Almanya ve kuzey Polanya yani orta Avrupa’nın pomeranya bölgesinden ismini almaktadır. Pomeranya ırkı köpekler Shipitz tipi köpeklerdir ve Aslı shipitz ırkından üremiştir. Genel olarak dünya ülkelerinde mini shipitz, cüce shipitz veya tea cup shipitz olarak anılmaktadır. Besleyici kitlesi tarafındndan shipitz ve pomeranian ırkı köpekler kulak,burun,göz yapısı ve boyutlarına göre ayrıştırılarak adlandırılmaktadır. Pomeranian ırkı son yıllarda ev ve süs hayvanları arasında oldukça popüler bir ırk olmasına rağmen yüksek fiyatları nedeniyle ünlüler ve yüksek gelirli aileler tarafından ulaşılabilmektedir. Petshop ve köpek çiftliklerinde ortalama 2023 senesi fiyatları

Pomeranian ırkı köpekler yavruluk dönemlerinde shipitz ile çok karıştırılmasından ve suistimale açık bir durum oluştuğundan dolayı pomeranian ırkı 7 ila 12 aylık olduğunda almayı tercih etmek daha kesin ve doğru sonuca ulaştırmaktadır. Ücretsiz olarak bir pomeranian sahiplenmek istediğimizde Türkiye koşullarında pek mümkün olmadığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmaktadır.

POMERANİAN BOO IRKI NE YER?

Pomeranian ırkı köpekler yavruluk döneminde onlar için üretilmiş olan özel yavru mamalarını, yetişkinlik döneminde ise onlar için özel olarak üretilmiş olan yetişkin köpek mamalarını tüketirler. Bunlar markalar içerisinde yavru için mini Puppy yetişkin için ise mini adult olarak adlandırılırlar.

POMERANİAN BOO IRKI KÖPEKLER HANGİ İÇERİKTEKİ MAMALARI YEMELİ?

Pomeranian ırkı köpekler çift katmanlı deri, kalın ve uzun tüy yapıları ve alerjik bir yapıya sahip oldukları için beslenme düzenleri önemlidir veteriner hekiminiz farklı bir beslenme düzeni belirlemedi ise kuzu etli veya somon balık içerikli mamaları tercih etmekte fayda vardır.

POMERANIAN BOO IRKI KÖPEKLER KAÇ SENE YAŞAR?

Pomeranian ırkı köpeklerin yapılan araştırmalar neticesinde genetik bir hastalıkları yok ise 10-15 yok arasında ömürlerinin olduğu gözlemlenmiştir.

POMERANIAN BOO IRKI KÖPEKLER TÜY DÖKERMİ?

Pomeranian ırkı köpekler düzenli beslenir ve tüy bakımları yapılırsa minimum seviyede tüy döktüğü bilinmektedir. Bu sebepten dolayı da popülarite kapanmıştır.

POMERANIAN BOO IRKI KÖPEKLER BEKÇİLİK YAPARMI?

Pomeranian ırkı köpekler fiziki özellikleri ve hassas yapıları nedeni ile dış ortamlarda bekçilik yapmaya uygun değildir. Pomeranian ırkı köpekler ev ortamında hassas kulakları ve dikkatli bir ırk oluşları sebebi ile davetsiz misafirleri haber verebilecek niteliktedir.

POMERANIAN BOO IRKI KÖPEKLER BAŞKA HAYVANLAR İLE ANLAŞABİLİR Mİ?

Pomeranian ırkı köpekler diğer tüm hayvanlar gibi yavruluk döneminde başlayan bir adaptasyon süreci sonrasında diğer hayvanlar ile uyum içinde yaşayabilir. Bu durum dikkat edilmesi gereken ve bilir kişi tarafından onaylandıktan sonra kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

POMERANIAN BOO IRKI KÖPEKLER HAVLAR MI?

Pomeranian ırkı köpekler diğer tüm ırk köpek ırkları gibi eğitime bağlı olarak havlaya bilir.

POMERANİAN BOO IRKI KÖPEKLER TIRAŞ EDİLİRMİ?

Pomeranian boo ırkı köpekler traş konusunda eğitimli kişiler tarafından makas tıraşı yapılması sureti ile traş edilebilirler. Makas traşı haricinde makine traşı yaptırmak, tüylerini kazımak sakıncalıdır ve BSD (Black Skin Disease) sebep olduğu bilinmektedir. Bu hastalık kürk kaybına, deride kararmaya sebep olmaktadır ve tedavi süreci uzun meşakkatlidir. Traş öncesinde muhakkak veteriner hekim tavsiyesi alınmalıdırlar.