KÖPEKLERBorder Collie kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

BORDER COLLİE

Border collie ırkının tarihi 300 yılı aşkın olarak bilinmektedir. İngiltere-İskoçya sınırlarında üretimine başlamış olan border collie ırkı çoban köpeği olarak bilinmekte ve yıllarca köyün çobanı görev köpeği olarak kullanılmıştır. Border Collie ırkı köpekler zekası ile de ün salmış ırklar arasında yer almaktadır ve bir çok ülkelerde katıldığı yetenek yarışmalarında bunu ispatlamış bir ırktır. Border collie ırkı köpekler dikkat çekici görseli ile de ünlenmiş olup günümüzde evlerde de oldukça popüler bir ırktır.

BORDER COLLİE IRKI BOYUTLARI NEDİR?

Erkek border Collie köpekler 48 cm – 56 cm omuz ve ayak arası mesafesi olurken ortalama 14-20 kg arasında değişirken dişi Border Collie köpekler 46 cm – 53 cm omuzdan ayak arası yüksekliği olurken 12-19 kg arasında ağırlıkta oldukları görülmektedir.

BORDER COLLİE IRKI KÖPEKLERİN KÜRK YAPISI?

Border collie ırkı köpekler çift katmanlı, uzun tüylü kıl yapısına sahip olurken siyah beyaz veya kahve beyaz renklerde olabilirler.

BORDER COLLİE IRKI KÖPEKLER TÜY DÖKERMİ?

Border collie ırkı köpekler tüy dökmeye meyilli ırklardan dır. Düzenli bakımı yapılır ve düzenli beslenir ise tüy dökme oranları minimize edilmesi kolaydır.

BORDER COLLİE IRKI KÖPEKLER HAVLAR MI?

Border collie ırkı köpekler Zekası ile ban salmış köpekler olup eğitime çok hızlı cevap veren bir ırktır. Basit ve ev ortamında verilecek koşa bir eğitim sonrası havlamasının önüne geçilmesi kolaydır.

BORDER COLLİE IRKI KÖPEKLER NE YER?

Border collie ırkı köpekler köpeklere özel olarak üretilmiş olan kendi yaş evresine uygun olan köpek mamalarından tüketmelidirler.

BORDER COLLİE IRKI KÖPEKLER YIKANIR MI?

Border collie ırkı köpekler konusunda uzman kişiler tarafından veteriner hekiminiz uygun gördüğü taktirde köpeklere özel olarak üretilmiş olan şampuan ve bakım malzemeleri ile yıkanabilir.

BORDER COLLİE IRKI KÖPEKLER AVCILIK YAPAR MI?

Border collie ırkı köpekler av köpeği olarak görev yapmamış ve av köpeği olarak kullanılmaya uygun ırk değildir.

BORDER COLLİE IRKI KÖPEKLER BEKÇİLİK YAPAR MI?

Border collie ırkı köpekler bekçi köpeği değildir. Eğitim alması durumunda uyarıcı köpekler olarak görev yapabilir ler.

BORDER COLLİE IRKI KÖPEKLERİN FİYATI NEDİR?

Border collie ırkı köpeklerin fiyatı 6000 tl – 12000 tl arasında değişiklik göstermektedir.