KÖPEKLERKangal kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

KANGAL KÖPEĞİ

Kangal köpek ırkı Türkiye kökenli bir köpek olup Sivas kangalı diye de tanınır. Adını sivasın Kangal ilçesinden almakta olan bu köpekler çoban ve bekçi köpeği olarak tanınır. Oldukça iri kaslı ve çenesi kuvvetli olan bu köpek ırkı tanıdığı çevreye son derece sevecen tavırlar sergilerken yabancı kişi ve tehlike algıladığı kişilere de son derece hırçın ve tehlikelidir. Çobanlık veya bekçilik görevini icra ederken karşısına çıkabilecek her türlü insan ve yaban hayvanlarına karşı çok cesur ve tehlikeli olabilecek yapıya sahiptir.

KANGAL KÖPEĞİ BOYUTLARI NEDİR?

Kangal köpeği dişileri ortalama 66-75 cm iken erkek kangal köpeği 75-85 cm arasında olur. Dişi bir kangal köpeği 40-50 kg arasında iken erkek kangal köpeği 60-70 kg arasında görülmektedir. Bu erkeklerde 80 kg ağırlığına kadar çıkabilir.

KANGAL KÖPEĞİ KÜRK ÖZELLİKLERİ?

Kangal köpekleri boz,açık dore, gri tonlarını taşırken çift katlı kürk ve orta uzunlukta tüy yapısına sahiptir.

KANGAL KÖPEĞİ BEKÇİLİK YAPARMI?

Kangal köpekleri çok iyi bekçi köpeğidir. Büyük alanlarda, inşaat ve depolama alanlarının dış ortamlarında bekçilik için çok uygundur.

KANGAL KÖPEĞİ KOYUN VE BÜYÜK BAŞ HAYVAN ÇOBANLIĞI YAPAR MI?

Kangal köpeği iyi bir bekçi köpeği oluşunun yanı sıra çok iyi çoban köpekleridir ve çobanlık geçmişi çok uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Kangal köpekleri atik ve çevik yapıları sayesinde sorumluluklarında ki sürüye son derece korumacı ve hakimdir.

KANGAL KÖPEĞİ EVDE BESLENİR Mi?

Kangal köpekleri geniş alanları severler ev ortamı onlar için uygun değildir.

KANGAL KÖPEĞİ NE YER?

Kangal köpekleri geçmiş senelerde ev ortamında köpeklere özel olarak hazırlanan yemeklerden yemiş olsalarda günümüzde büyük ırk köpekler için üretilmiş olan köpek mamalarından yemeleri uygundur.

KANGAL KÖPEĞİ YIKANIRMI?

Kangal köpekleri de diğer tüm köpekler gibi hayvanlara özel olarak üretilmiş olan ürünler ile yıkanabilir tabiki diğer tüm ırklar gibi yıkanacakları suyun ısısı ve ortamlarının ısısı önemlidir ve bunlar göz önünde bulundurularak yıkanmalıdır.

KANGAL KÖPEĞİ OYUNCUMUDUR?

Kangal köpeği kendini güvende hissettiği ve ailesi ile gayet oyuncu köpeklerdir. Sahiplerine karşı tehlike arz etmez ve zarar vermezler.

KANGAL KÖPEĞİ FİYATLARI ?

Kangal köpekleri yada bilinen adı ile Sivas Kangal köpeği 2023 güncel fiyatları 3500 tl ila 8000 tl arasında değişiklik göstermektedir.