KÖPEKLERPekinez kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

PEKİNEZ (pekingeze)

Pekinez ırkı doğru adı pekingeze olarak adlandırılır. Çin ırkı köpeklerinden olup kendi ülkesin hatta birçok ülkede oldukça popüler köpekler arasında yer almaktadır. Pekinez ırkı köpekler ufak ırk köpekler arasında ve genel olarak ev süs hayvanı olarak adlandırılırlar. Pekinez ırkı köpekler kahve rengi ve tonları, siyah ve tonları, beyaz be birkaç rengi bir arada bulundura bilirler ırk standartları Amerika’da 3,5 kg olarak kabul edilse de 5,5 – 6 kg kadar bulunduğu ülke ve tükettiği gıdaya bağlı olarak değişiklik gösterebilirler.

PEKINEZ ( Pekingeze) IRKI KÖPEKLERİN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ?

Kısa bacaklı, Basık burunlu ve basık suratlı, kulakları kadifemsi bir kürk yapısında olup nizami şekilde aşağı doğru sarkık.

PEKINEZ ( pekingeze) IRKI KÖPEKLER KAÇ YIL YAŞAR?

Ortalama ömürleri 12/15 sene olarak ön gürülüyor olsa da 20 yaşını doldurmuş pekinez köpeklerin olduğu görülmektedir.

PEKİNEZ (pekingeze) IRKI KÖPEKLER TÜY DÖKERMİ VE KÜRK YAPISI NASIL OLMALI?

Pekinez ırkı köpeklerin tüy yapıları düz ve uzun olmalıdır göğüs bölgesi daha uzun olurken arka bacakları daha kısa tüy yapısına sahiptir. Pekinez ırkı köpekler kusursuz güzellikteki tüy yapıları ile meşhurdur. Düzenli beslenen ve balonları yapılan bir pekinez köpek minimum seviyede tüy döker.

PEKİNEZ (pekingeze) IRKI KÖPEKLER EVDE BESLENİR Mİ?

Pekinez ırkı köpekler tüm dünya ülkelerinde ev ve süs köpekleri olarak adlandırılır ve evde beslemeye uygun köpek ırkıdır.

PEKINEZ ( pekingeze) IRKI KÖPEKLER BEKÇİLİK YAPARMI?

Pekinez ırkı köpekler ırkının özelliği ve fiziki yapılarından dolayı kesinlikle bekçilik, alan koruma gibi görevleri yerine getiremez.

PEKINEZ (pegingeze) IRKI KÖPEKLERİN ÇOCUKLARLA ARASI NASILDIR?

Pekinez ırkı köpekler son derece sosyal ve sevecen köpeklerdir aşamalı olarak adaptasyon süreci sonrası çocuklara çok iyi arkadaş olduğu gözlemlenmiştir.

PEKINEZ (pekingeze) IRKI KÖPEKLER DİĞER HAYVANLAR İLE ANLAŞABİLİR MI?

Pekinez ırkı köpekler insanlarla olduğu gibi hayvanlar ile de sosyalleşebilir aşamalı olarak bir birlerine entegre edildiğinde tüm hayvanlar ile anlaşabilir.

PEKINEZ (pekingeze) IRKI KÖPEKLER HAVLAR MI?

Pekinez ırkı köpekler eğitildiği taktirde nadir havlayacak köpekler arasında değerlendirilebilir.

PEKINEZ (pegingeze) IRKI KÖPEK FİYATLARI NEDİR?

Pekinez köpek fiyatları ırkı köpeklerin köpek çiftliklerinde 2023 güncel fiyatları 4000 tl ila 6500 tl arasında değişiklik göstermektedir.

PEKINEZ (pekingeze) IRKI KÖPEKLER NE YER ?

Pekinez ırkı köpekler veteriner hekiminiz farklı bir tavsiye vermediği sürece profesyonel hayvansal gıda üreticisi firmaların ürettiği köpek mamalarından ufak ırk için uygun olanını tüketmelidir. Bu mamalar köpeğin yaşam döngüsündeki yaşına ve kilosuna uygun olanı seçilerek verilmelidir .