KÖPEKLERYorkshire Terrier kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

YORKSHİRE TERRIER

Yorkshire Terrier ırkı İngiltere kökenli olup ufak ırk köpekler arasında yer alır. Oldukça ufak olan bu Terrier ırkı köpekler diğer tüm Terrier ırkı köpekler gibi son derece cesur ve atik köpekler dendir. Sahiplerine karşı çok bağlıdır dışarıdan bakıldığında insanı hayrete düşürecek kadar bağlı olmasına rağmen bir o kadar da inatçı bir yapıya sahiptir. Yanancılara karşı çok anlayışlı değildirler ve agresif tavırlar göstermeleri normaldir.

YORKSHİRE TERRİER IRKI KAÇ SENE YAŞAR?

Yorkshire Terrier ırkının ortalama ömrü 13-16 sene arasında olduğu görülmektedir. Bu ırkın diğer tüm ırklar gibi iyi beslenmesi, stres faktörleri, bakılığı ortam gibi hassas konulara dikkat edilmesi ortalama ömür süresinde oldukça önemli rol oynamaktadır.

YORKSHİRE TERRİER FİZİKİ ÖZELLİKLERİ?

Yorkshire Terrier ırkı köpekler çok küçük olma özelliği ile dünyada ki 2.en küçük köpek ırkı olarak bilinmektedir ortalama 18 cm yüksekliğindeki bu ırkın 3,5 kg gibi bir ağırlığa sahip olduğu bilinmektedir. Bu veriler ortalama olup beslenme düzenleri ve spor aktiviteleri gibi durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

YORKSHİRE TERRİER EV ORTAMINDA BESLENİR Mİ?

Yorkshire Terrier ırkı köpekler ev ortamında beslenmeye en uygun ilk 5 ırk arasında yer alır. Gerek fiziki gerek ise davranışsal özellikleri sayesinde ev kendilerini evin bir bireyi gibi hissedip sahiplerine de bunu çok çabuk kabullendirebilecek bir ırktır.

YORKSHİRE TERRİER IRKI BEKÇİLİK YAPARMI ?

Yorkshire Terrier ırkı dış ortamlarda kesinlikle yaşayamaz ve bekçilik görevi yapmaya uygun bir ırk değildir ev ortamında ise şaşırtacak kadar güçlü ön sezgileri ve dikkati sayesinde iyi bir uyarıcı olabilirler.

YORKSHİRE TERRİER IRKI KÖPEKLER NE YER?

Yorkshire Terrier ırkı köpekler diğer tüm köpek ırkları gibi köpekler için özel olarak üretilmiş olan kendi yaş evrelerine özel olarak üretilmiş olan köpek mamalarından tüketmelidir beslenme konusunda dikkat edilmesi gereken önemli bir husus dar çeneleri ve küçük dişlerini es geçmemek adına yaş evresine uygun olan ufak ırk lar için olan serileri tercih edilmelidir.

YORKSHİRE TERRİER IRKI GÖRSEL ÖZELLİKLERİ?

Yorkshire Terrier ırkı köpekler uzun tüylü ve ipekimsi tüyleri ile dikkat çeken köpeklerdir. Tüy yapıları oldukça yumuşak tır. Sırt kısmından yere doğru dümdüz adeta fön çekilmişcesine düz olur. Bu ırk doğduğunda yoğunluğu siyah olsa da ilerleyen yaş evrelerinde altın sarısı, beyaz, mavimsi ve bu renklerin bir kaçını içerebilecek şekilde olabilir.

YORKSHİRE TERRİER FİYATLARI ?

Yorkshire Terrier 2023 güncel fiyatları 4500 tl – 15000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Fiyatları görsellik, boyutları, renk vs gibi özellikleri belirlemektedir.