KÖPEKLERDoberman kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

DOBERMAN

Doberman ırkının tam adı doberman Pinscher dır ve Almanya kökenli bir ırktır. Doberman ırkı köpekler orta boy ırkların arasında yer almaktadır ve işçi köpeği sınıfındadır. Doberman ırkı köpekler atik,zeki ve kaslı bir yapıya sahip olup yaşadığı ortamdaki insanlara karşı son derece korumacı yaklaşımları vardır.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLERİNİN BOYUTU NEDİR?

Doberman ırkı köpeklerde erişkin bir erkek 66-72 cm arasında boyu olurken 40-45 kg arasında değişiklik gösterir. Dişi yetişkin bir doberman ise 61-68 cm arasında boyu olurken 32-35 kg arasında fiziki özelliklere sahiptirler.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLERİN KÜRK YAPISI?

Doberman ırkı köpeklerin tüy yapıları kısa ve kalın olup kızıl,koyu kahve, ve siyah renklerde olabilir. Beyaz veya çok renkli olamaz.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLER BEKÇİLİK YAPARMI?

Doberman ırkı köpekler çok iyi bekçi köpekleridir yaşadıkları alana,eşyalara ve ortama son derece korumacıdır. Çok hızlı öğrenen bir ırktır gerek fiziki gerekse genetik özellikleri onu tam bir bekçi yapar.

DOBERMAN IRKI EV ORTAMINDA BESLENİR Mİ?

Doberman ırkı köpekler işçi sınıfında köpekler olsa da son yıllarda evlere çabuk adapte olduğu ve evlerde beslendiği gözlemlenmiştir.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLER TÜY DÖKERMİ?

Doberman ırkı köpekler tüy dökmeye yatkın bir ırktır fakat iyi beslenen ve balıkları düzenli yapılan bir doberman köpeğin tüy sökmesi azalacaktır.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLER NE YER?

Doberman ırkı köpekler onlar yaş evrelerine göre uygun olarak üretilmiş olan profesyonel köpek mamalarından yemelidir.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLER HAVLAR MI?

Doberman ırkı köpekler diğer tüm köpekler gibi havlar fakat eğitim ve komutları çabuk öğrenen bir ırk olduğu için iyi disiplin edilmiş bir doberman havlamaz.

DOBERMAN IRKI KÖPEK ISIRIR MI?

Doberman ırkı köpekler diğer tüm ırklar gibi sahibini ısırma eğilimi yoktur ve nadir olarak sahibini ısırdığı duyulmuştur. Yabancı insanlara karşı daime temkinli ve şüpheci yaklaşan bu ırkın tehlike sezdiği durumlarda yabancı birini ısırması mümkündür.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLER YIKANIR MI?

Doberman ırkı köpekler diğer tüm köpekler gibi veteriner hekiminiz ön gördüğü aralıklar ile yıkanabilir fakat uygun su sıcaklığında, uygun ekipmanlar ve iyi kurutmak şartıyla.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLER DİĞER HAYVANLARLA ANLAŞIRMI?

Doberman ırkı köpekler yavruluk döneminden başlayan bir adapte sürecini geçtiği taktirde sahiplerinin kontrolünde diğer hayvanlar ile bir araya gelebilirler.

DOBERMAN IRKI KÖPEKLERİN FİYATLARI NEDİR?

Doberman köpek fiyatları köpek çiftliklerinde ve Petshop mağazalarında 2023 güncel fiyatları 4500 tl ila 10000 tl arasında değişiklik göstermektedir.