KÖPEKLERAlman Kurdu kategorisinde 2 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

ALMAN KURDU – ALMAN ÇOBAN KÖPEĞİ

Alman kurdu köpek ırkı adından da anlaşılacağı gibi Almanya da üretimine başlanmış olup Almanya kökenli köpek ırkıdır. Alman kurdu köpekler alman çoban köpeği olarak da bilinirler Türkiye de kurt köpeği olarak Anılsa da bu doğru söylem biçimi değildir. Alman kurdu köpekler sürüler halinde yetiştirilmeye başlanmış akıllı, zeki, çevik ve öğrenme kabiliyetleri ile ön plana çökmüş bir ırktır. Son yıllar da ev hayatına da adapte edilmiş son derece sosyal olabildiğini de göstermiş köpek ırklarından birisidir.

ALMAN KURDU KÖPEKLERİN TÜY VE KÜRK YAPISI NASIL DIR?

Alman kurdu köpekler çift katmanlı kürk yapısına sahip olup birinci katman sık,kısa ve yumuşak yapıda tüylerdir. İkinci katman tüyler ise daha uzun ve kalın yapıda olup koruyucu tüyler dir.

ALMAN KURDU KÖPEKLER KOKU YAPAR MI?

Alman kurdu köpekler koku yapan ırklar olarak Nan salmış olsada düzenli tarandığında ve düzenli beslendiklerinde kokularının minimize edildiği görünmektedir.

ALMAN KURDU KÖPEKLER TÜY DÖKER Mİ?

Alman kurdu köpekler tüy sökmeye meyilli köpekler olsa da beslenme düzenleri taranma sıklıkları ve stres ortamına bağlı olarak tüy dökme oranları minimize edilebilen bir ırktır.

ALMAN KURDU KÖPEKLER YIKANIR MI?

Alman kurdu köpeklerin çok sık yıkanmaları deri ve derinin altındaki yararlı yap tabakasına zarar verdiği bilinmektedir ve gerçekten ihtiyaç halinde yıkanmalarının ve doğru şampuan ve kozmetik ürünlerinin kullanılması gerekmektedir.

ALMAN KURDU KÖPEKLER BEKÇİLİK YAPAR MI?

Alman kurdu köpekler eğitim gördükleri taktirde çok iyi bekçi köpeğine dönüşmektedir.

ALMAN KURDU KÖPEKLER ÇOBANLIK YAPAR MI?

Evet alman kurdu köpekleri eğitim aldıkları takdir de çok iyi çoban köpekleridir. Diğer bir deyişle alman çoban köpeği olarak ta anılmalarının sebebi Burdur.

ALMAN KURDU KÖPEKLER İŞÇİ KÖPEKLER OLARAK ANILABİLİR Mİ?

Evet alman çoban köpekleri işçi sınıfında köpekler dir ve günümüzde dünyanın her yerinde arama kurtarma, Kayip insan arama, kadavra arama, k9 polis köpeği gibi bir çok alanda görev yapmaktadır.

ALMAN KURDU KÖPEKLER İNSANLAR VE ÇOCUKLAR LA ANLAŞIR MI?

Alman kurdu köpekler sosyal yetiştirildiklerin de insan la ve çocuklar ile uyum içinde yaşayabilir.

ALMAN KURDU KÖPEKLER DİĞER HAYVANLAR İLE ANLAŞIR MI?

Alman kurdu köpekler doğru eğitildiğinde diğer hayvanlar ile anlaşabilir fakat dikkat edilmesi gereken ve hassas bir konu olduğu için profesyonel bir yardım alman doğru olacaktır .

ALMAN KURDU KÖPEKLER NE YER?

Alman kurdu köpekler köpeklere özel olarak üretilmiş olan köpek mamalarının kendi yaş evresine uygun olan mamaları tüketirler.

ALMAN KURDU KÖPEKLERİN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ?

Alman kurdu köpeklerinin dişileri 55-60 cm erkeklerin ise 60-66 cm arasında değişiklik gösterir. Ortalama bir dişi alman kurdu 22-32 kg arasında iken erkekler de 30-40 kg arasında değişiklik gösterir. Bu veriler ortalama bir hesap olup beslenme düzenlerine ve geldikleri aile yapısına göre değişiklik gösterebilir.

ALMAN KURDU KÖPEK FİYATI NE KADAR ?

Alman kurdu köpeklerin 2023 güncel fiyatları ortalama 4500 tl ila 15000 tl arasında değişiklik göstermektedir. Alman kurdu fiyatlarını Scr atasının eğitim durumu gibi faktörler belirlemektedir.