KÖPEKLERRottweiler kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

ROTWEİLLER

Rotweiller ırkı köpekler son derece sadık köpekler olup bulundukları alanı ve sahiplerini benimseyen koruma iç güdüsü yüksek köpeklerdir. Rotweiller ırkı köpekler Romalılar tarafından Alp dağlarının eteklerinde bulunan rotweil şehrinde bir kale içerisinde üretilmeye başlanmış olup günümüzde tüm dünya ülkelerinde halen koruma köpeği olarak oldukça rağbet görmektedir. Rotweiller ırkı köpekler bahçe, garaj gibi alanlarda beslenmeye uygun olsa da sevecenliği,zekası ve insan canlısı tavırları sayesinde evlere girmeyi de başarmış ırklar arasında yer almaktadır

ROTWEİLLER IRKI KÖPEKLER NE YER?

Rotweiller ırkı köpekler günümüzde onlar için üretilmiş olan özel mamaların yaşlarına uygun olan standarttaki mamalarını yemektedirler.

ROTWEİLLER IRKI KÖPEKLER KAÇ KİLO OLUR?

Yetişkin bir dişi 35-45 kg olurken, yetişkin bir erkek Rotweiller köpek ortalama 50-60 kg arasında değişiklik gösterir.

ROTWEİLLER IRKI KÖPEKLER SALDIRIRMI?

Rotweiller ırkı köpekler her ne kadar sevecen görünselerde sahiplerine ve alanlarına karşı oldukça korumacı köpeklerdir. Alanlarına veya sahiplerine bir tehlike hissettiklerinde oldukça saldırgan olabilir ve ısıra bilirler.

ROTWEİLLER IRKI KÖPEKLERİN ÇENESİ KUVVETLİMİDİR?

Rotweiller ırkı köpeklerin çeneleri ve kas yapıları oldukça kuvvetlidir. Çene kuvvetlerinin 325psı civarında olduğu ön görülmektedir.

ROTWEİLLER IRKI KÖPEKLER KOKARMI?

Rotweiller ırkı köpekler kalın ve çift katmanlı kürk yapısına sahiptirler. Düzenli beslenmeli ve kozmetik balonları düzenli yapılmalı, taranmalı dır. Aksi taktirde koku yapmaya müsait ırklar arasında dır.

ROTWEİLLER IRKI KÖPEKLER YIKANIRMI?

Rotweiller ırkı köpekler yavruluk döneminde aşkları tamamlandıktan sonra veteriner hekiminiz aksini söylemediği sürece diğer tüm ırklar gibi onlara özel bakım ürünleri ile belirli aralıklar ile bilinçli ve işinin ehli kişiler tarafından tıkanabilir.

ROTWEİLLER IRKI KÖPEKLER EVDE YALNIZ YAŞARMI?

Rotweiller ırkı köpekler aile yaşantısına düşkün köpeklerdir. Bahçesi olan bir evde belirli saat aralıklarında yalnız kalabilecek olsalarda bir kulübe ortamında yapayalnız bırakılması ve orada yaşaması kesinlikle uygun değildir.

ROTWEİLLER IRKI KÖPEKLER BAŞKA HAYVANLAR İLE ANLAŞABİLİRMİ?

Rotweiller ırkı köpekler genel olarak tek olmayı sever ve benimserler fakat yavruluktan süregelen bir adaptasyon sonrasında diğer ırklar veya kendi ırkları ile de uyum içinde yaşadığı gözlemlenmiş olsa da son derece dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

ROTWEİLLER IRKI KÖPEK FİYATLARI NEDİR?

Retriever köpek fiyatları ırkı köpeklerin köpek çiftliklerinde 2023 güncel fiyatları 3000 tl ila 10000 tl arasında değişiklik göstermektedir.