KÖPEKLERGolden Retriever kategorisinde 5 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

GOLDEN RETRİEVER KÖPEK IRKI ;

Golden retriever ırkı 19. Yüzyılda İskoçya’da üretilmiş ve birleşik krallık, İngiltere ve İskoçya kökenli bir ırktır 19. Yüzyılda avcılık için kullanılmıştır. Kahve rengi tonlarını, altın sarısını ve krem renginin tonlarını taşıyan orta tüylü ve orta ve büyük grubunda görülmektedir. Bilimsel adı Canis lupus familiaris dir. Günümüzde evde beslenen ırklar arasındadır.

GOLDEN RETRİEVER IRKI BOYUTLARI NEDİR?

Golden Retriever ırkı yetişkin olduğunda erkeklerin kilosu ortalama 30-34 iken dişilerde 25-32 kg arasında görülmektedir. Boyları ise yetişkin bir erkeğin 56-61 cm ortalaması var iken yetişkin bir dişinin ortalama boyu 51-56 cm olarak görüşmektedir.

GOLDEN RETRİEVER IRKI TÜY DÖKERMİ?

Golden Retriever ırkı her ırk gibi belli oranda tüy döksede iyi bakim, düzenli besleme sayesinde minimize hale getirilebilir.

GOLDEN RETRİEVER IRKI KOKU YAPARMI?

Golden Retriever ırkı her evcil hayvan gibi güzel bakılmaz düzenli beslenmez ise koku yapar fakat kalite mamalar ve düzenli hijyen balımı ile minimize etmek mümkündür.

GOLDEN RETRİEVER IRKI YIKANIRMI?

Golden Retriever ırkı diğer köpekler gibi bilinçli ve uzman kişiler tarafından veteriner hekiminiz tarafından aksi söylenmediği sürece köpeklere özel olarak üretilmiş olan şampuan ve kozmetik ürünler ile yıkanabilir.

GOLDEN RETRİEVER IRKI DİĞER EVCİL HAYVANLAR İLE ANLAŞIRMI?

Golden Retriever ırkı alıştırma ve adaptasyon sürecinden sonra kontrollü bir şekilde diğer evcil hayvanlar ile iletişim kurabilir.

GOLDEN RETRİEVER CİNSİ ZEKİ VE OYUNCUMUDUR?

Golden Retriever cinsi köpekler oldukça zeki ve oyuncu köpeklerdir. At getir vs gibi oyunları çok çabuk öğrenir ve uygular.

GOLDEN RETRİEVER CİNSİ KÖPEKLER TUVALET EĞİTİMİ ALIRMI?

Golden Retriever cinsi köpekler zekası ile tanınır ve 3. Aydan itibaren ped ve dışarıya tuvalet eğitimini öğrenebileceği gibi aynı anda her ikisinide öğrenebilecek zekaya sahiptir.

GOLDEN RETRİEVER CİNSİ KÖPEKLER BEKÇİLİK YAPARMI?

Golden Retriever cinsi köpekler bahçe hayatına adapte olabilecekleri gibi bekçilik yapabilecek potansiyelleri vardır fakat aşırı sevecen ve oyuncu oluşları sebebi ile kandırılması kolay köpeklerdir aynı zamanda da yaban hayvanlarına karşı koyabilecek kuvvete sahip değildir.

GOLDEN RETRİEVER IRKI KÖPEKLER KAÇ SENE YAŞAR?

Golden Retriever ırkı köpeklerin yaşı ortalama 10-12 yol olarak bilinse de iyi bakim ve beslenme ile 15-16 sene arası yaşayabildikleri de görülmektedir.

GOLDEN RETRİEVER IRKI NE YER?

Golden Retriever ırkı köpekler veteriner hekim tarafından aksi söylemedikçe yavruluk dönemlerinde yavrulara özel olarak üretilmiş olan yavru köpek mamalarını, yetişkinlik dönemlerinde yetişkin köpekler için üretilmiş olan yetişkin köpek mamalarını tüketmelidirler.

GOLDEN RETRİEVER IRKI KÖPEK FİYATLARI NEDİR?

GOLDEN RETRİEVER köpek fiyatları ırkı köpeklerin köpek çiftliklerinde 2023 güncel fiyatları 2500 tl ila 5000 tl arasında değişiklik göstermektedir.