KÖPEKLERPug kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

PUG (Mops) KÖPEK IRKI

PUG veya Mops köpek ırkı ufak ırk köpek ırklarından dır. Çin kökenli bir köpektir. Bilimsel adı lupus familiaris dir. PUG köpek ırkı sevecen bir ırk olup diğer köpekler ırklarından ayıran başlıca görsel farklılıkları basık burunlu, kafasından aşağıya doğru sarkık kulakları, kısa ve sarmal yapıda oluşan kuyruğudur. Petclup bünyesinde yaptığımız bilirkişi araştırmalarına göre genetik,bilimsel, davranışsal ve görsel bilgilendirmelerine yer vereceğimiz yazımızı okumanızda fayda olacaktır.

PUG KÖPEK IRKI RENK VE KÜRK YAPISI NASIL OLMALI?

Pug köpek ırkının kürk yapısı kısa ve kalın tüylere sahip olurken çift katmanlı bir kürk yapısına sahiptir. Genellikle siyah,fawn, silver fawn ve kayısı renklerinde görülür.

PUG KÖPEK IRKI TÜY DÖKERMİ?

Pug köpek ırkı bakim ve beslenme düzenine göre tüy dökme ihtimali yüksek ırklar arasındadır. Düzenli beslenir ve onlar için uygun ekipmanlar ile tüy balımı yapılır ise tüy dökme oranı minimuma indirilebilir.

PUG KÖPEK IRKI HAVLARMI?

Pug köpek ırkı havlamaya meyilli bir ırk değildir. Nadir olarak havlama görülsede basit bir eğitim ile önüne geçmesi kolay bir durumdur.

PUG KÖPEK IRKI EVDE BESLENİR MI?

Pug köpek ırkı gerek fiziki gerekse kürk yapısı nedeni ile evde beslenmesi gereken ırklar arasında dır.

PUG KÖPEK IRKI BEKÇİLİK YAPAR MI?

Hayır puf köpekleri bekçilik yapamaz. Gerek fiziki özellikleri gerek davranışsal özellikleri nedeniyle bekçilik yapmaya uygun köpek ırkları arasında yer almaz.

PUG KÖPEK IRKI NE YER?

Pug köpek ırkı onların yaş evrelerine göre özel olarak üretilmiş olan köpek mamalarından yemelidir.

PUG KÖPEK IRKI KEDİLER LE ANLAŞIRMI?

Pug köpek ırkı yavruluk evresinden başlayarak güzel adapte edilirse kediler le yaşayabilir. Dikkat edilmesi gereken bir durum dur dışa çökük gözleri darbelere dayanıksız dır ve çabuk zarar görür. Bu sebeple mümkün olduğunca dikkat edilmeli ve veteriner hekiminizin onayı alınmadan Yanyana getirilmemelidirler.

PUG KÖPEK IRKI YIKANIRMI?

Pug köpek ırkı diğer köpek ırkları gibi veteriner hekiminiz ve bilir kişilerin tavsiyesine uygun olarak onlar için özel üretilmiş olan kozmetik ürünleri ile yıkanabilir. Unutmamanız gereken Bir şey uygun hava koşulları ve uygun sıcaklıktaki bir su ile tıkanıp iyi durulandıktan sonra iyice kurutulmalıdır.

PUG KÖPEK IRKLARININ GENETİK BİR RAHATSIZLIĞI VAR MI?

Pug köpek ırklarının yapılan araştırmalara göre kalp, patella çıkığı gibi rahatsızlıkları sık görülmektedir. Bu sebeple düzenli periyotlar da veteriner hekiminizin ön gördüğü periyotlar da kontrollerini gerçekleştirmekte fayda vardır.

PUG KÖPEK IRKININ FİYATLARI NEDİR?

Pug köpek fiyatları köpek ırkının 2023 güncel fiyatları 3500-6500 tl arasında olduğu www.petclup.com üzerinden yaptığımız araştırmalar sonucunda görülmektedir.