KÖPEKLERMaltipoo kategorisinde 5 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

MALTIPOO

Maltipoo ırkı maltese ve poodle ırkının eşleşmesi sonucu çıkan yavru ya verilen ırkın adıdır. Maltipoo ırkı Amerikan kanin hibrit kulübü tarafından onay görmüş tür. Fakat Amerikan kennel kulübü tarafından şimdilik onay görmemiştir. Maltipoo ırkı kahve rengi ve tonlarını, beyaz ve tonlarını veya siyah renkler de olabileceği gibi bu renklerin ikisini birden de bulundurduğu görülmektedir.

MALTIPOO IRKI NE YER?

Maltipoo ırkı köpekler veteriner hekim tarafından aksi belirtilmediği sürece yavruluk süresince yavru köpekler için özel olarak üretilmiş olan yavru köpek mamalarını, yetişkin olduklarında ise yetişkin köpekler için üretilmiş olan yetişkin köpek mamalarını tüketirler.

MALTIPOO IRKI EVDE BESLENİR Mi?

Maltipoo ırkı köpekler ev ve aile yaşantısı için son derece uyumlu köpeklerdir ve genel olarak süs ve ev köpeği diye adlandırılırlar.

MALTIPOO IRKI KÖPEKLER AKILLIMIDIR?

Maltipoo ırkı köpekler atalarından da anlaşılacağı gibi son derece zeki köpeklerdir ORJİNAL bir Maltipoo ırkı zekası ile ön planda olacaktır.

MALTIPOO IRKI KÖPEKLER SALDIRIR MI?

Maltipoo ırkı köpekler genel olarak oyuncu, zeki, sevecen dir. Nadire’nde olsa ağlaştın gösterebilecek olsalarda disipline edilebilmeleri oldukça kolaydır.

MALTIPOO IRKI KÖPEKLER YIKANIRMI?

Maltipoo ırkı köpekler veteriner hekim aksini söylemediği sürece köpekler için özel olarak üretilmiş olan şampuan ve kozmetik ürünleri ile bilinçli kişiler tarafından yıkanabilir.

MALTIPOO IRKI KÖPEKLER BEKÇİLİK YAPABİLİR Mi?

Maltipoo ırkı köpekler dış mekanlar için uygun sayılmadıkları gibi gerek sosyal durumları gerek ise fiziki özellikleri sebebi ile bekçilik yaptırılmaz.

MALTIPOO IRKI KÖPEKLER TUVALET EĞİTİMİ ÖĞRENİRMİ?

Maltipoo ırkı köpekler 3 aylıktan itibaren çok kolay tuvalet eğitimi alırlar. Maltipoo ırkı köpekler ped eğitimi alabilecekleri gibi dışarıya alışkanlık edinebilirler veya alıştırıldılar taktirde her ikisini birden uygulayabilecekleri zekaya sahiptir.

MALTİPOO IRKI KÖPEKLER TÜY DÖKERMİ?

Maltipoo ırkı köpekler tüy dökmeme özelliği ile ün salmış bir ırktır. İyi bakılan bir Maltipoo köpek çok az tüy döker ve minimum köpek kokusu taşır.

MALTİPOO IRKI KÖPEKLER DİĞER EVCİL HAYVANLAR İLE ANLAŞABİLİR Mİ?

Maltipoo ırkı köpekler insanlara ve hayvanlara karşı sosyal tavırları ile tanınır. Kontrollü bir şekilde diğer evcil hayvanlarla anlayabildiği hatta oyun oynadığı gözlemlenmiş olsa da veteriner hekim tavsiyesi alınarak kontrollü bir şekilde adaptasyon süreci gerçekleştirilmelidir.

MALTİPOO IRKI KÖPEKLER KAÇ SENE YAŞAR?

Maltipoo ırkı köpekler henüz yeni ırklar arasında yer almaktadır bazı kaynaklara göre 10-12 yıl iken bazı kaynaklara göre 12-15 yıl olarak ön görülmektedir.

Benzer süs köpekleri, petclup, Maltese Terrier, Maltipoo, Toy Poodle, süs köpekleri, Golden Retriever,ırklar için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.