KÖPEKLERToy Poodle kategorisinde 7 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

TOY POODLE

Toy poodle ırkı Kıvırcık tüylü tüy yapısı ile bilinmekte olup ufak ırk kategorisinde yer almaktadır ırk kahve renginin tüm tonlarını taşıyabileceği gibi siyah, beyaz veya 2 renk de olabilir. Irk 2,5 kg ile 5 kg arasında değişiklik gösterebilir. Kaniş familyasındandır. Poodle ırkı Almanya’da üretilmeye başlandığı bilsede ilk üretim yeri fransadır. Poodle ırkı bedenine oranla bacakları daha uzundur ve bunun en büyük avantajını suda sıçrama özelliği ile ön planda tutmaktadır. İsmini de pudelden almaktadır. ( pudel su birikintisi anlamına gelmektedir) ırkın ORJİNAL ismi Poodle olsada zaman içerisinde ufalan boyutları ile toy poodle, mini toy poodle gibi de anılmaktadır. Tüy dökmeme özelliği sayesinde alerjik bünyeye sahip kişiler tarafından yoğun talep görmektedir. ( uzman bir hekime danışmadan ve onay almadan sahiplenilmemesi kendi sağlığınız ve sahipleneceğiniz yavru açısından önem taşımaktadır.

TOY POODLE EVDE BAKIMA UYGUNMUDUR?

Toy poodle ırkı ev ve apartman yaşantısına uygun bir ırktır başlıca özelliklerinin arasında koku yapmaz, tüy dökmez ve çok havlamayan ırkların başında geldiği için ev yaşantısına uygundur.

TOY POODLE IRKI TUVALET EĞİTİMİ ALIRMI?

Toy poodle ırkı en zeki ırkların başında gelmektedir ve tuvalet eğitimini 3 aylıktan itibaren öğrenebilir. Ped eğitimine ve dışarıya tuvaletini yapmayı yada her ikisini birden öğrenebilecek kapasiteye sahiptir.

TOY POODLE IRKI ÇOCUKLARLA ANLAŞIRMI?

Toy poodle çocuklarla ve yaşam alanındaki insanlarla çok çabuk uyum sağlar son derece sosyal köpeklerdir. Oyuncu ve oyunları öğrenmeye yatkın bir ırktır.

TOY POODLE IRKI DİĞER EVCİL HAYVANLARLA ANLAŞABİLİRMİ?

Toy poodle ırkı köpekler diğer köpeklerle ve kedi vs. Gibi evcil hayvanlarla çok çabuk uyum sağlar.

TOY POODLE IRKI BEKÇİLİK YAPARMI?

Toy poodle ırkı köpekler gerek ebatları gerek ise sosyal tavırları sebebi ile bekçilik yapmaya uygun değildir.

TOY POODLE IRKI KAÇ SENE YAŞAR ?

Toy poodle ırkı 12 aydan itibaren erişkinler seviyesine ulaşır ve petclup öngörülerine göre ortalama ömürleri 12-15 yıl arasında olduğu bilinmektedir.

TOY POODLE IRKI NE YER ?

Toy poodle ırkı diğer tüm evcil köpekler gibi yavru iken yavrulara özel olarak üretilmiş olan yavru mamalarını erişkinlik döneminde ise yetişkin köpekler için üretilmiş olan özel yetişkin köpek mamalarını tüketirler özel durumu olan veya hassas köpeklerin veteriner hekim kontrolünde belirlenecek beslenme düzeninde beslenmesi önem taşımaktadır.